Buďte aktívny aj na jeseň

Jeseň sa považuje za najsmutnejšie ročné obdobie a ak aj vy pociťujete úpadok dobrej nálady, odporúčame Vám začať športovať. Pohyb pozitívne vplýva na naše fyzické aj psychické zdravie a prospieva v každom veku. Napríklad beh je skvelý spôsob, ako si udržať kondíciu a užiť si pobyt v prírode. Vzhľadom na chladné počasie a kratšie dni môže byť jeseň alebo zima náročným obdobím na motiváciu. V tomto článku sa Vás pokusíme namotivovať!

running autumn trail on male athlete runner

To, že je vonku sychravo, neznamená, že si nemôžete dobre zacvičiť. V skutočnosti môže byť beh v chladnom počasí skvelým spôsobom, ako spáliť ďalšie kalórie a udržať si dobrú kondíciu. Okrem toho, jeseň je krásnym ročným obdobím a beh vám umožní vychutnať si padajúce lístie či pestrofarebné koruny stromov. Už vyššie sme spomínali, že toto ročné obdobie je aj trošku smutné… Je dokázané, že cvičenie zlepšuje duševné zdravie a jesenný beh môže byť skvelý spôsob, ako si zlepšiť náladu a zmierniť stres. Okrem toho, môže to byť skvelý spôsob, ako sa zoznámiť s novými ľuďmi a socializovať sa. Hurá do toho!

Pre vonkajšie športovanie v chladnom počasí je dôležité obliekať sa vo vrstvách. Pomôže to regulovať telesnú teplotu a vyhnúť sa prílišnému prechladnutiu alebo prehriatiu. Základnú vrstvu zo syntetického materiálu alebo vlny si oblečte na telo, aby odvádzala pot. Na ňu pridajte izolačnú vrstvu, napríklad ľahkú tréningovú bundu z elastického materiálu, ktorú nájdete aj na našom e-shope www.rann.sk. Nezabudnite sa obliecť podľa podmienok: ak je slnečno, budete potrebovať menej oblečenia, ako keď fúka studený jesenný vietor.  

Ešte pár odporúčaní na záver… Pri kratších a sychravých dňoch je dôležité nosiť reflexné prvky, aby vás vodiči videli. Dávajte pozor na svoje okolie, v neznámych oblastiach sa ľahko stratíte. Uistite sa, že poznáte trasu, ktorou idete, a ak je to možné, majte pri sebe aspoň telefón. Niekomu povedzte kam idete: vždy je dobré dať niekomu vedieť trasu a predpokladaný čas návratu pre prípad núdze. Alebo si vezmite priateľa, beh môže byť príjemnejší s niekým. 

Nenechajte sa odradiť sychravými dňami. Po každej búrke vyjde slnko.

Facebook
Twitter
LinkedIn